Almatı’da 6. Türk Filmleri Haftası

0
81 қаралды

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, T.C. Dışişleri Bakanlığı Almatı Başkonsolosluğunun destekleriyleYerli Düşünce Derneği’nin düzenlediği, 6. Türk Filmler Haftası – Almatı etkinliği 2731 Ekim 2021 tarihlerinde Kazakistan’ın Almatı kentinde gerçekleştirilecek.

Sinema ve basın camiasından birçok kişinin katılımıyla 27 Ekim 2021 tarihinde yapılacak 6. Türk Filmleri Haftası –Almatı etkinliğinin açılış galası, Arman Sineması’ndaYönetmen Mehmet Ada Öztekinin yaptığı “7. Koğuştaki Mucize” filmiyle gerçekleştirilecek.

Kardeş ülke Kazakistan ile Türkiye arasında sinemanın gücüne dayanan bir köprü daha eklemeyi hedefleyen Türk Filmleri Haftası, usta yönetmenlerin ödüllü eserlerinin yanı sıra, sinemaseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmış popüler sinema filmleriyle geniş bir çerçevede sinema seyircisinin karşısına çıkarken, hazırladığı seçki ile Türk sinemasına da “panoramik” bir bakış imkânı sunacak.

2731 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan 6. Türk Filmleri Haftası – Almatı etkinliğinde; 7. Koğuştaki Mucize,Pota, Mavzer, Aşkın Ömrü, Anons ve Rafadan TayfaGöbeklitepe (Animasyon film) filmleri, sinemaseverlerle ücretsiz buluşacak. Ayrıca bu hafta çerçevesinde film gösterimlerinden sonra sanatçılarla seyirci buluşmaları yapılacak. Kazakistan El Farabi Üniversitesi öğrencileriyle Türk sineması söyleşileri düzenlenecek. Etkinlik kapsamında Türkiye’den gelen yönetmenler, oyuncular ve yapımcılarlaKazakistanlı sinema sanatçıları buluşması gerçekleştirilecek, ortak yapımlar üzerine ikili görüşmeler ve söyleşileryapılacak.

Gösterilecek Filmler:

1. 7. Koğuştaki Mucize
2. Pota
3. Mavzer
4. Aşkın Ömrü
5. Rafadan Tayfa Göbeklitepe (Animasyon film)
6. Anons

ЖАУАП ҚАЛДЫРУ

Пікіріңізді енгізіңіз!
мұнда сіздің атыңызды енгізіңіз

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.