ASGD KOŞUSU’NU İLYADA KAZANDI

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şubesi Koşusu’nu İlyada kazandı
Kupayı ASGD Genel Başkanı Erdoğan verdi.

25 Mayıs 1992’de kurulan ve merkezi Bursa olan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Adana Şubesi anısına her yıl geleneksel olarak düzenlenen kupalı koşuyu İlyada adlı 4 yaşlı safkan Arap kısrak kazanmayı başardı. Koşu sonunda kupayı kazanan atın sahibi vekâlet eden Volkan Uçak’a ASGD Genel Başkan İbrahim Erdoğan verdi.
29 Ocak Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromundaki koşu törenine Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve genel merkez yöneticileri, ASGD Adana Şube Başkanı Mustafa Boz ve yönetim kurulu üyeleri Adana Hipodrom Müdürü Bora Güralp ile davetliler katıldı.

Kum pistte 1400 metre mesafede 15 safkanın katılımıyla gerçekleşen mücadeleyi Mehmet Akbayrak’ın sahibi olduğu, al kısrak İlyada, jokeyi Hışman Çizik’le koşuyu 1.38.17 bitirip kazanmayı başarırken, Hayalet Şehir ikincilikte kendine yer buldu. Goşa adlı kısrak üçüncü, Kıratkızı da dördüncü oldular.
Koşuyu kazanan İlyada için müddet 1.38.17 olurken, farklar 1 Boy – 1 Boy – 3 Boy – 1 boy şeklinde sonuçlandı. Koşu sonrası Şeref Tribününde yapılan törende, kazanan safkanın sahibi Mehmet Akbayrak, adına vekâleten Volkan Uçak’a kupasını ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan verdi. Bu arada koşuya davetli olarak katılan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ da Volkan Uçak’a çiçek takdim etti. .
ASGD Yönetim Kurulu Üyesi Cennet Cankılıç da, Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e günün anısına çiçek verdi .

Koşu sonrası Şeref Tribünü’ndeki törende konuşan ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, “Güzel bir koşu oldu. Çekişmeli geçen bir yarış sonrası İlyada adlı at kupamızı kazandı. Yetiştiricilerini, sahibini ve emeği geçenleri kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Bu koşu öncesi bizleri hipodromda konuk eden Müdürümüz Bora Güralp’e ve bizlerin davetini kırmayarak gelen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a teşekkür ediyorum. ”dedi.

Related posts

ҚЫЗЫЛОРДАЛЫҚТАРҒА – ТАБИҒИ ГАЗ

Назия Жоямергенқызы

Halyk Bank ай сайын 7 пәтерді ұтысқа шығарады

ttjk

ЕСКІШАҺАР

Назия Жоямергенқызы