27 YILDIR ERMENİ İŞGALİ ALTINDAKİ GUBADLI KENTİ KURTARILDI

0
785 қаралды

Azerbaycan ordusu, Gubadlı kent merkezini ve bazı köyleri işgalden tamamen kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, işgalden kurtarılan yerleri işte böyle duyurdu…

Azerbaycan ordusu, Ermeni işgali altındaki topraklarını kurtarmak için Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başladığı operasyon ile 3 kent merkezi, 3 kasaba ve 150 civarında köy ile bazı önemli tepeleri Ermenistan’ın işgalinden kurtarmıştı. Son olarak, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan sınırında bulunan 31 Ağustos 1993’te işgal edilen Gubadlı kenti bugün işgalden temizlendi.

AZERBAYCAN TOPRAKLARINI İŞGALDEN TEMİZLİYOR

Dağlık Karabağ’da Ermeni işgali altındaki topraklarını kurtarmak için kara harekatı başlatan Azerbaycan, adım adım ilerleyişini sürdürüyor ve topraklarını geri alıyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından bugün yaptığı son açıklama ile 27 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Gubadlı kentinin kurtarıldığını duyurdu.

KURTARILAN DİĞER KÖYLER DE AÇIKLANDI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Aliyev, Gubadlı’nın bazı köyleriyle birlikte Zengilan ve Cebrail illerinin de bazı köylerinin daha kurtarıldığı haberini paylaştı.

Aliyev’in konuya ilişkin paylaşımında yer alan ifadeler şöyle oldu:

“Bugün Azerbaycan Ordusu Zengilan, Cebrayıl, Gubadlı bölgelerine bağlı birçok köyü ve Gubadlı şehrini işgalcilerden kurtardı. Azerbaycan ordusuna sevgiler! Karabağ Azerbaycan’dır!”

QHA.

ЖАУАП ҚАЛДЫРУ

Пікіріңізді енгізіңіз!
мұнда сіздің атыңызды енгізіңіз

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.